Uroki listopada - jesienny wianek z filcu

Za oknem opadły już liście, ponuro się niektórym robi i smutno. Wszyscy z niecierpliwością przebierają nogami, wyglądając czerwonych świąt. Zapominają, że jeszcze przed chwilą rozpływali się z zachwytu nad złotymi, jesiennymi liśćmi. A do zimy jeszcze nam trochę brakuje i czy tego chcemy czy nie, jesień jeszcze trwa. 
Mniej kolorowa co prawda jest już ta jesień, mniej szeleszcząca pod nogami, ale równie piękna, bo nostalgiczna, stonowana, otulona mgłą o poranku. Bo w listopadzie natura zastyga w bezruchu, daje sobie i nam czas na odpoczynek, na życiowe refleksje. Zwalniam więc i ja. Znajduję czas na dobrą herbatę, książkę, nieśpieszne robótki. Ładuję akumulatorki. Czuję to wewnętrzne przyzwolenie do wypoczynku, zanim znów rozpędzę się przed Nowym Rokiem. Korzystam z nastroju i zapalam co wieczór świece. Odpalam kwintesencję hygge.

Jesienne kolory nie uleciały mi jednak z głowy, wirują przed oczami, przywołując uśmiech na twarzy. Żeby za szybko nie śmignęły, w ramach tych nieśpiesznych robótek w blasku świec, wycinam je z filcu i łapię na druciki, tworząc całkiem efektowny wianek. Teraz tak szybko nie opadną ;)
DIY Jesienny wianek z filcu

Potrzebne będą:
 • kartka papieru
 • arkusze filcu (u mnie w trzech kolorach – ciemnozielonym, fioletowym i rudym)
 • ostre nożyczki
 • drucik florystyczny (lub zwykły cienki drut) – 30 kawałków po ok. 8 - 10 cm każdy
 • pistolet z klejem na gorąco i kawałek dowolnej podkładki „na zmarnowanie”
 • obręcz drewniana (wykorzystałam jedną z obręczy tamborka)
 • tasiemka
 • zawieszka (np. drewniany ptaszek)

Sposób wykonania:
 1. Na papierze narysuj pękaty, symetryczny listek o długości ok. 5 cm, który posłuży Ci jako szablon. Wytnij go, a następnie przyłóż do arkusza filcu i tnij po jego linii kolejne, filcowe już listki. Z każdego arkusza wytnij po 20 szt. takich listków - w sumie 60 szt.
 2. Potnij drut na kawałki o długości ok. 8-10 cm.
 3. Rozgrzej pistolet z klejem. Wylej trochę gorącego kleju na podkładkę i zamaczaj w nim końcówkę drucika. Następnie przyłóż drucik z klejem do ostrego brzegu listka (do wysokości 1 cm) i ściśnij mocno filc po bokach, tak by zakrył drucik i dobrze go przytwierdził. To samo zrób z drugiej strony drucika, przytwierdzając filcowy listek w tym samy kolorze co poprzedni.
 4. Zabawę powtórz 60 razy, dbając o właściwą, wysoką temperaturę kleju na podkładce. Chyba nie muszę ostrzegać, co by nie poparzyć sobie palców ;)
 5. Druciki z parą listków zacznij nawijać począwszy od dołu obręczy, naprzemiennie trzema kolorami, 15 drucików z jednej strony i 15 z drugiej, układając je kaskadowo tak, aby dolne listki były zawsze bardziej na przodzie.
 6. Doczep zawieszkę i zawiąż kokardkę. Na końcu wymodeluj listki, bo się bestyjki łatwo wykręcają. No i nie czekaj na zimę, ciesz się jesienią :)


Zieleń i fiolet to moje ulubione kolory, ale na wianku można poszaleć z różnymi odcieniami pomarańczowego, który będzie pięknie komponował się z jesiennymi dekoracjami. A na tą wyczekaną przez wszystkich zimę dorobię do po prostu komplet czerwonych listków i podmienię je  z tymi rudymi. I też będzie pasować :D
No to zmykam oddawać się tym urokom jesieni. 

Pięknego listopada Kochani!
Ściskam,
Pliszka

Komentarze

 1. Ale to piękne! Slicznie się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie czekam na zimę i święta! Może trochę, ale tak, jak pisałaś u mnie - na razie jest czas na celebrowanie i cieszenie się jesienią, a na grudzień, święta i zimę przyjdzie pora za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dopiero jesień się zaczęła, więc jeszcze dużo czasu na cudowne ozdoby w jesiennych barwach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest śliczne��.Pozdrawiam serdecznie ��

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczności <3 Kiedyś robiłam torebeczki i portfeliki z filcu i zostało mi kilka kolorowych arkuszy :) Muszę spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super pomysł na piękną dekoracje

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy i inspirujący wpis. Super dodatek

  OdpowiedzUsuń
 8. В целях проплаты товаров в маркете ГидраUnion привлекают цифровые платежные системы, а также крипту. Вам не имеет смысла непосредственно видеться с торговцем, всякую закупку допустимо оплачивать дистанционно. Развитие крипты дало возможность любым юзерам сайта ссылка на hydraclubbioknikokex7njhwuahc2l67lfiz7z36md2jvopda7nchid проводить защищенные сделки на любом расстоянии.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM - MYLITTLENEST_PL

Copyright © My little nest