Gotowi na szkołę


To co, szkoła czas start? 
Znów zacznie się poranne wstawanie i wieczorne odrabianie lekcji. W nocnym amoku szukanie czystych koszulek na wf. Znów z tornistra zaczną wypadać niedojedzone kanapki i pomięte zeszyty. A po domu zaczną wirować połamane kredki i ołówki. Znów w biegu będę gonić, poganiać i pospieszać. Siebie, dzieci i mleko w garnku. Żeby zdążyć na szpilkach, na dzwonek, na autobus, na czas…   O tak, znów zacznie się permanentny chaos i wieczny niedoczas. 

Ale luzik, chyba już go ogarniam, ten chaos. A reszta ferajny ze mną. Przecież druga klasa to już bułka z masłem, prawda? Wszystko przerobione – te notoryczne poranki i zdyscyplinowane wieczory. Kanapki, zeszyty i koszulki na wf. Nawet kredki i ołówki (niech żyje automatyczna strugaczka!). Co może pójść nie tak ;)


Ogarniam zresztą też pokój mojego uczniaka, zaopatrując go w coraz to kolejne pudełka i pojemniki na jego niezliczone skarby. Rzeczy przybywa, a on nie rad jest czegokolwiek się pozbywać (wliczając te stare pomięte zeszyty i niedojedzone kanapki). Ale powoli sam też już ogarnia, i pokój i chaos, sam układa i segreguje. A przy okazji, podpatrując mamuśkę, gromadzi kolekcję całkiem fajnych papierniczych rzeczy – ołówków, gumek, notesów.  Przecież grunt to dobra organizacja i przygotowanie do nauki :)
Z dobrym zapleczem i spokojnym podejściem największy chaos jest przecież do opanowania. Nawet ten wytworzony przez zakręconego drugoklasistę. Niestety niedoczas pozostanie – jego nie da się upchnąć do pudełka ;)

Ściskam,
Pliszka

Zobaczcie też wcześniejsze odsłony pokoju Jasia:

Komentarze

 1. Zawsze lubiłam ten czas. Nowe zeszyty , pisadła, piórnik :)
  Piękna kolorystyka pokoju! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też go uwielbiam i dzięki synowi mam wymówkę, aby dalej buszować po sklepach papierniczych ;)

   Usuń
 2. Piękny pokój i wspaniały Drugoklasista :) A jakie cudne okładki i inne szkolne gadżety :) Już to pisałam nie raz, ale uwielbiam Twoje poczucie estetyki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale wszystko zorganizowane :) Wiem, że to tak pewnie na co dzień nie wygląda, ale pokój piękny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zgadłeś ;) Oczywiście zazwyczaj jest tu chaos, ale kontrolowany. Zawsze można wszystko pochować w kilka sekund - magia dobrej organizacji właśnie :D

   Usuń
 4. Dobra organizacja to podstawa. W uporządkowanym pokoju zdecydowanie nauka wchodzi szybciej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny pokój i odjazdowa tapeta :) Aktualnie robimy remont chłopcom, bo planujemy też kupić im nowe materace antyalergiczne i szukamy inspiracji :) To na pewno im się spodoba!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM - MYLITTLENEST_PL

Copyright © My little nest