Salon na każdą pogodę


Mam wrażenie, że zaczęło się zaraz po tym, jak opadł ostatni jesienny liść. Jeszcze na długo przed Świętami. Natura zwariowała i utknęła w pogodowym zawieszeniu. Słoneczne południa i pochmurne wieczory. Od rana do nocy wiatr. Za ciepło jej się zrobiło na śnieg, za zimno jednak na kwiaty. Nie chciała być powtarzalna. Może stwierdziła, że za spokojną aurę mamy w tym kraju nad Wisłą.

Skutkiem tego zdezorientowani rodacy co rano zaczęli przyklejać nos do szyby, z wytężonym wzrokiem i umysłem starając się odgadnąć jaka to dziś będzie pogoda. Przyklejam też i ja. A że żaden ze mnie góral (co najwyżej niskopienny), i stacjom pogodowym nie ufam, jestem tak samo zdezorientowana. Na każdy więc przypadek, zapobiegawczo, w torebce mam okulary przeciwsłonecznie, parasolkę i ciepłe rękawiczki. Bo codziennie jest jak to w tej hinduskiej piosence. Kabhi khuši kabhi gham, a czasem najzwyczajniej wiucha jak w kieleckim na dworcu.

Moje mieszkanie jest także odzwierciedleniem tego pogodowego szaleństwa. Mam ochotę na ciepłe kocyki, puchate podusie, nastrojowe świece i lampki. Jednocześnie czuję potrzebę wiosennych akcentów. Uprawiam skandynawskie hygge, ale w kolorowym anturażu. Równoważę te wszystkie klimatyczne zawirowania. Skutkiem czego mam salon, tak jak torebkę, przygotowany na każdą pogodę ;)

A z nowości w salonie -  mam cudną, klimatyczną  retro lampkę naftową, która została przerobiona na elektryczną przez mojego kolegę (do nabycia TUTAJ). Robi mi dobry klimat na każdą pogodę ;)

Trzymajcie się cieplutko i nie dajcie się tej pogodzie zwariować!

Ściskam,
Pliszka 


Komentarze

 1. Naprawdę świetna aranżacja salonu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Salon prezentuje się wspaniale. Piękna aranżacja i świetne dodatki. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię tego typu aranżacje, gdzie meble są w stonowanych barwach, a kolorowe dodatki nadają charakteru.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo inspirujący wpis. Jestem pod wrażeniem aranżacji salonu jak i innych pomieszczeń, które są utrzymane w podobnej stylistyce

  OdpowiedzUsuń
 5. Prze cudnie to wygląda :) Chciałabym mieć taki salon.

  OdpowiedzUsuń
 6. przytulny i klimatyczny pokój dzienny :) ja wolę raczej ciemniejsze, intensywniejsze wnętrza, ale ten ma swój urok :) u mnie jest postarzana deska drewniana podłogowa, meble kolonialne, egzotyczne figurki i dużo roślin :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo nowoczesne oświetlenie :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

MÓJ INSTAGRAM - PLISZKA MONIKA

Copyright © My little nest